Lietuvių kalbaEnglish

Išskirtinis šikšnosparnis

2019-03-16 | News

Vandeniniai pelėausiai. S. Pupininko nuotr.2019 m. March 14 d. Aukštųjų Panerių tunelyje atliekant žiemojančių šikšnosparnių būklės vertinimą buvo aptiktas neįprastos išvaizdos vandeninis pelėausis (Myotis previous phylogenetic). Šis šikšnosparnis nuo kitų giminaičių skyrėsi beveik baltu kailiuku, ir ryškiai rausva nosimi. Tačiau ne visiškai baltas, kad būtų galima pavadinti albinosu.

Read more

Šikšnosparnių pasirinkimas

2019-02-18 | News

Gynybinis įtvirtinimasJuodulys miške – tai karo laikus menantis bunkeris, vienas iš per Lietuvą, Lenkiją, Baltarusiją ir Ukrainą planuotos nutiesti fortifikacinės linijos statinių. Reikšmingu kariniu įtvirtinimu jis netapo. Buvo viltis, kad šikšnosparniai žiemoti įsikurs, tačiau ir jiems nepatiko – apžiūrėjus visus viduje esančius plyšelius aptikti tik trys pavieniui žiemojantys šikšnosparniai.

Read more

Panerių tunelyje žiemojantys šikšnosparniai

2019-01-27 | News

2019 m. January 27 d. buvo vykdomas žiemojančių šikšnosparnių buveinių apsaugai svarbioje teritorijoje (BAST) “Aukštųjų Panerių geležinkelio tunelis” žiemojančių šikšnosparnių apskaita. Already 2018 m. džiaugėmės, kad šiame tunelyje pavyko suskaičiuoti rekordiškai daug šikšnosparnių – net 1942. O šių metų rezultatai vėl pradžiugino – suskaičiuoti net 2327 žiemojantys šikšnosparniai! Iš jų kiek daugiau nei pusė buvo visoje Europoje reti ir saugomi kūdriniai pelėausiai (Myotis dasycneme).

2019 m. Aukštųjų Panerių geležinkelio tunelyje vykdyto šikšnosparnių monitoringo  dalyviai.

2019 m. Aukštųjų Panerių geležinkelio tunelyje vykdyto šikšnosparnių monitoringo dalyviai.

Read more

Bats apartments

2018-08-03 | News

Šikšniukas ilsisi ant užuoliaidos

Pipistrelle resting on the curtain

From the end of July and all of August manned space often flies bats. Most often, it has Grown chicks, currently active flying, learn to catch flying insects, choose safe shelters, and other subtleties of survival. Leave, lack of experience and a change in their leg - on the day of scorching heat and warm nights, a lot of people are sleeping, or at least open the windows to open, through which the bats and into the interior of. And here as lucky - some quickly find where to fly through, other frightened begins to wander around the room, etc..

Read more

Dėkojame už supratingumą ir rūpestingumą!

2018-02-13 | News

Siksniukas nykstukas delne Šių metų žiemą besikartojantys atšalimai ir atlydžiai šiek tiek sujaukė šikšnosparnių žiemojimo ritmą. Paprastai jie žiemojimui pasirinktose vietose ramiai sau kiūto iki pavasario, tačiau kai lauke tai minusinė temperatūra, tai pliusinė, tinkamą žiemavietę pasirinkti sunku. Gerai tiems, kurie susirado jaukią nišą rūsiuose ar kitose požeminėse slėptuvėse. Ten temperatūros svyravimai nežymūs. O tiems, kurie nusprendė žiemoti pastatuose, ramybės nėra – tai šalta, tai jau per šilta. Tad ir čia žiemojantys šikšnosparniai tai lenda giliau, kur šilčiau, o kai ten per šilta, kraustosi arčiau išorės. Retkarčiais šių žiemojimo vietų keitimo metu patys to nenorėdami patenka į kambarius ar ofisus. Tam kelių daug – ventiliacijos angos, plyšiai pastogėse, paliktas pravertas langas ir pan. Ne visi žmonės apsidžiaugia tokiu nekviestu svečiu. Bet ir pats šikšnosparnis džiaugsmu netrykšta – supratęs savo klaidą dažniausiai skraidydamas bando surasti kaip išskristi iš patalpos arba užlenda kur nors nuošaliau ir laukia progos ištrūkti atgal į laisvę.

Read more
Retrieved from 1 from 712345...Last »