Siksniukas nykstukas delne   Šių metų žiemą besikartojantys atšalimai ir atlydžiai šiek tiek sujaukė šikšnosparnių žiemojimo ritmą. Paprastai jie žiemojimui pasirinktose vietose ramiai sau kiūto iki pavasario, tačiau kai lauke tai minusinė temperatūra, tai pliusinė, tinkamą žiemavietę pasirinkti sunku. Gerai tiems, kurie susirado jaukią nišą rūsiuose ar kitose požeminėse slėptuvėse. Ten temperatūros svyravimai nežymūs. O tiems, kurie nusprendė žiemoti pastatuose, ramybės nėra – tai šalta, tai jau per šilta. Tad ir čia žiemojantys šikšnosparniai tai lenda giliau, kur šilčiau, o kai ten per šilta, kraustosi arčiau išorės. Retkarčiais šių žiemojimo vietų keitimo metu patys to nenorėdami patenka į kambarius ar ofisus. Tam kelių daug – ventiliacijos angos, plyšiai pastogėse, paliktas pravertas langas ir pan. Ne visi žmonės apsidžiaugia tokiu nekviestu svečiu. Bet ir pats šikšnosparnis džiaugsmu netrykšta – supratęs savo klaidą dažniausiai skraidydamas bando surasti kaip išskristi iš patalpos arba užlenda kur nors nuošaliau ir laukia progos ištrūkti atgal į laisvę.

   Kai prieš penketą metų pradėjome žmonėms pasakoti, kaip reikia elgtis aptikus šikšnosparnį netinkamoje žiemojimui vietoje ir pasižadėjome padėti spręsti šią problemą, nuo vėlyvo rudens iki pavasario skambučių su prašymais atvažiuoti ir paimti šikšnosparnių sulaukdavome beveik kiekvieną dieną. Kiek tik spėjome važiavome, pasakojome, rodėme, dažniausiai išsiveždavome ir perkeldavome į tinkamą žiemavietę. Ir dabar džiaugiamės rezultatu. Skambučių sumažėjo ir jų turinys tapo kiek kitoks. Dabar dažniausiai skambina ne prašydami atvažiuoti, sugauti ir išsivežti šikšnosparnį, o pasikonsultuoti kaip elgtis, kad šikšnosparnį kuo saugiau išleisti atgal į laisvę! Mes džiaugiamės tokiu požiūriu ir norime padėkoti visiems, kurie patys ryžosi padėt šikšnosparniams, už supratingumą bei rūpestingumą! Ačiū Jums! O mes ir toliau esame šalia – rašykit, skambinkit. Stengsimės patarti, padėti.

O jei pirmą kartą pas jus apsilankė šikšnosparnis ir nežinote kaip elgtis, kviečiame apie pagrindinius veiksmus pasiskaityti čia: Jeigu įskrido į kambarį arba Jeigu apsigyveno name.

 

Google GmailEmailFacebook