Košicės (Slovakija) mieste iš žiemą nupjauto medžio išgelbėti rudieji nakvišos.

Košicės (Slovakija) mieste iš žiemą nupjauto medžio išgelbėti rudieji nakvišos.

Slovakijos šikšnosparnių apsaugos draugija pranešė, kad Košicės mieste 2020-01-18 pjaunant medžius buvo sužalota dalis medžio ertmėje žiemojusių šikšnosparnių. Apie tai, kad iš pjaunamo medžio išskrido šikšnosparniai draugijos nariams pranešė praeivis. Atvykę šikšnosparnių tyrėjai aptiko 2 jau žuvusius ruduosius nakvišas (Nyctalus noctula), 3 buvo sunkiai sužeisti, or give 23 pavyko gyvus ištraukti iš kamiene išpuvusios drevės, or give 7 spėjo išskristi dar pjaunant medį. Tad mieste augusiame medyje žiemojo 35 rudieji nakvišos. Apžiūrėjus gyvūnus buvo nustatyta, kad tai patelės, kurios pavasarį turėjo atsivesti jauniklius…

Šia žinute norime atkreipti dėmesį į tai, kad išpuvę medžiai, kurie miestų želdiniuose dažniausiai nurašomi kaip ligoti ar keliantys grėsmę ir yra šalinami, gali būti svarbūs šikšnosparniams. Šiltuoju metų laiku juose gali įsikurti šikšnosparnių veisimosi kolonijos, o žiemą kai kurių rūšių naudojami kaip žiemavietės. Rudieji nakvišos vis dažniau žiemoja ir Lietuvoje ir taip pat yra aptikti Vilniuje žiemą nupjautame drevėtame medyje. Tuomet juos visus pavyko išgelbėti ir, saugiau peržiemoję balkone, pavasarį buvo išleisti netoli radimo vietos. Tad kviečiame prieš pradedant pjauti medį įsitikinti, ar tai nekainuos kažkam gyvybės. O jei jau taip atsitiko, kad aptikote šikšnosparnį, kuo skubiau praneškite Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijai.

Paspaudus HERE pereisite į Slovakijos šikšnosparnių apsaugos draugijos straipsnį apie žiemą nupjautame medyje aptiktus šikšnosparnius. Perspėjame, kad kai kurie vaizdai gali šokiruoti!

Google GmailEmailFacebook