Tarptautinėje Nacionalinės dailės galerijos parodoje „Miesto gamta: pradedant Vilniumi” su miestu bus siūloma susipažinti iš šikšnosparnio perspektyvos. 

Su Vilniumi iš šikšnosparnių perspektyvos susipažinti pasiūlysiantis menininkas Julius von Bismarckas

Su Vilniumi iš šikšnosparnio perspektyvos susipažinti pasiūlysiantis menininkas Julius von Bismarckas

Ekscentriškasis menininkas Julius von Bismarckas vertinamas už netikėtas meno, mokslo ir technologijų kombinacijas kūryboje, įžvalgias filosofines idėjas bei inovatyvų ir itin profesionalų jų išpildymą. Instaliacijas, performansus bei menines intervencijas gamtoje ir mieste kuriantis Bismarckas savo darbiais siekia sutrikdyti, kritikuoti ir perkurti visuomenėje dominuojančius aplinkos ir realybės suvokimo būdus. Šis kūrėjas iš Berlyno net du metus iš eilės buvo įvertintas „Ars Electronica” festivalio apdovanojimais už vieną garsiausių savo kūrinių „Vaizdų fulgulatorius“ ir idėjiškai bei technologiškai stiprų „Nesibaigiančias istorijas pasakojanti mašina“, o 2015 m. atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre, kai mugėje Art Basel pristatė kūrinį „Egocentrinė sistema“. Bismarcko kūriniai buvo rodomi pagrindinėse Berlyno, Paryžiaus, Maskvos, Vienos šiuolaikinio meno erdvėse bei Venecijos architektūros bienalėje, o nuo 2017 m. sausio 20 d. menininko darbus galės išvysti ir Nacionalinės dailės galerijos lankytojai.

Juliaus von Bismarcko pažintis su šikšnosparnių gyvenimu Vilniuje

Nacionalinės dailės galerijos projekto „Miesto gamta” parodoje Julius von Bismarckas pristatys unikalų eksponatą, leisiantį Vilnių patirti panašiu į šikšnosparnio jutiminiu būdu. Drono ir lazerinio 3D skenerio pagalba jis planuoja nuskaityti pasirinktą Vilniaus vietovę ir gautą 3D arealinį žemėlapį, naudojant specialias metalo apdirbimo technologijas, perkurti į erdvinį objektą. Toks miesto patyrimas, menininko manymu, būtų tam tikra analogija šikšnosparnių erdvės suvokimui echolokacijos principu. Kurdamas Julius von Bismarckas konsultuojasi su Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos specialistu Remigijumi Karpuška. Į procesą pamažu įsijungia ir kitų sričių mokslininkai.

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija, Goethe’s institutas Lietuvoje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės šeimos, vaikų, jaunimo, kultūros ir sporto ministerija. Už pagalbą vystant Juliaus von Bismarck projektą dėkojama menininko asistentėms Brigitai Kasperaitei ir Kotrynai Šlapšinskaitei bei aktorei Irmai Jokštytei.

Nacionalinės dailės galerijos informacija ir nuotraukos.

 

Google GmailEmailFacebook