Rudasis ausylis (Plecotus auritus Linnaeus, 1758) – vidutinio dydžio šikšnosparnis. Kūno ilgis – 42 – 50 mm, atstumas tarp sparnų tarpugalių – 240 – 285 mm, kūno masė – 6 – 12 g. Kailiukas šviesiai rudas. Akys didelės, sparnai platūs, pėdos didelės, nykštys ir nageliai ilgi. Išskirtinis požymis – ilgos, net 3 – 4 kartus nei kitų šikšnosparnių ilgesnės ausys. Žiemodamas ausis pakiša po sparnais, bet kramsliai lieka išlindę. Retsykiais žiemojimo metu abi ausys ar viena iš jų išlenda iš po sparnų ir nukara žemyn. Šiltuoju metų laiku ramybės būsenoje žvėrelio ausys paprastai būna užriestos atgal tartum avino ar ožio ragai.
Skleidžiamas ultragarasas – 40 kHz (31,7 – 45 kHz). Tačiau jis labiai silpnas ir detektoriumi užfiksuoti beveik neįmanoma – girdimas tik 2 – 5 m atstumu. Pradeda skraidyti 45 – 65 min. po saulės laidos ir medžioja visą naktį. Vabzdžius gaudo miškų, parkų, sodų aikštelėse, pamiškėse, prie vandens telkinių ir virš jų. Kartais vabdžius gaudo pastatuose ir drugių sparneliai ant grindų byloja apie ausylių veiklą. Skraido lėtai, gali lengvai manevruoti tarp medžių. Geba vabzdžius rinkti nuo medžių ar krūmų – manoma, kad savo didelėmis ausimis girdi net ropojančius vabzdžius.
Tai Lietuvoje įrasta, tačiau negausi rūšis. Gyvena įvairiuose biotopuose, nevengia ir miestų. Aptinkama tiek šiltuoju metų laiku, tiek žiemojantys. Dienoja paukščių ir šikšnosparnių inkiluose, medžių drevėse, senuose pastatuose, bažnyčių ar varpinių bokšteliuose, kartais net po gyvenamų langų palangėmis. Pavasarį patelės susiburia į jauniklių veisimo kolonijas po 10 – 20 individų, o kartais siekia ir 100 žvėrelių. Prieraišūs ir sėslūs – maitinasi 400 – 1000 m spinduliu nuo dienojimo vietų, o žiemaviečių ieško taip pat kuo arčiau veisimosi vietų. Žiemoja dažniausiai pavieniui požeminiuose statiniuose, retkarčiais miškininkai aptinka jų ir senų, storų medžių drevėse. Atsprūs šalčiui – žiemoti renkasi vietas, kurių patalpų temperatūra būna 0 – 5 0C. Pasitaiko aptikti ausylių ir šaltesnėse patalpose, kur jie būna tarsi įšalę į ledą.
Lietuvoje gali būti sutinkama kita ausylių rūšis – pilkasis ausylis (Plecotus austriacus). Abu ausyliai skiriasi spalva ir kai kuriais kitais morfologiniais duomenimis.